Записник Бухгалтера Загальні питання Порядок оподаткування перехідних сум (лікарняних, відпускних) єдиним внеском

Порядок оподаткування перехідних сум (лікарняних, відпускних) єдиним внеском

З 1 січня 2016 року для роботодавців, фізичних осіб – підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та інших платників, єдиний внесок встановлений у розмірі 22 відсотки до бази нарахування. Зазначені зміни внесені до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Положеннями названого Закону визначено, що обчислення єдиного внеску за минулі періоди здійснюється виходячи з розміру єдиного внеску, що діяв на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу), на яку нараховується єдиний внесок.

Враховуючи викладене, єдиний внесок на суми перехідних лікарняних за період 2015 року, нарахованих платником у січні 2016 року, обчислюється виходячи з розміру єдиного внеску, що діє на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу), тобто за ставкою 22 відсотки.

Перехідні відпускні, нараховані у 2015 році за період, який припадає на січень 2016 року, перерахунку не підлягають.

Порядок оподаткування перехідних сум (лікарняних, відпускних) роз’яснений листом ДФС України від 22.01.2016р. №2014/7/99-99-17-03-01-17.

Головне управління ДФС у Запорізькій області