Записник Бухгалтера Загальні питання Порядок оподаткування зарплати, якщо працівник – студент

Порядок оподаткування зарплати, якщо працівник – студент

Как сообщает отдел коммуникаций ГУ ГФС в Винницкой области, если работник – студент, не получает бюджетную стипендию, то он имеет право на использование налоговой социальной льготы в размере 150 процентов. Важным условием должно быть не превышение зарплаты за месяц 1930 грн. 

Для того чтобы воспользоваться правом на социальную льготу студенту-работнику необходимо написать работодателю заявление и приложить справку с учебного заведения о том, что он действительно там учится и не получается бюджетную стипендию. 

Відповідно до п.п. 169.1.3 ст. 169 Податкового кодексу України, працюючий студент має право на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150 відсотків від загальної суми пільги ( у 2016 році це становить 1033 грн. 50 коп.) при умові, що розмір його заробітної плати на місяць не перевищує 1930 гривень. Втім, якщо студент отримує стипендію з бюджету, то податкова соціальна пільга до заробітної плати такого платника податку не застосовується (п.п. 169.2.3 п. 169.2 ст. 169 ПКУ).

Отже, студент, який не отримує бюджетну стипендію або отримує спонсорську стипендію та одночасно з навчанням працює та одержує заробітну плату, має право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 150 відсотків від загальної пільги при умові, що розмір його заробітної плати на місяць не перевищує 1930 гривень. Для того, щоб скористатися правом на підвищену пільгу, працівнику-студенту слід надати працедавцю заяву, до якої додати довідку з навчального закладу про те, що він там навчається та не одержує стипендію з бюджету. Надання «студентської» пільги зупиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому працівник отримає диплом про здобуття освіти.

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області