Записник Бухгалтера Податок на прибуток Поворотна фінансова допомога та її повернення

Поворотна фінансова допомога та її повернення

ДПІ у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві повідомляє, що поворотна фінансова допомога – сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування відсотків або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення (пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України).

У разі повернення поворотної фінансової допомоги слід врахувати правила п. 18 підрозділу 4 розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України, відповідно до якого за операціями, за якими витрати для цілей оподаткування податком на прибуток до 1 січня 2015 року визначалися за датою перерахування коштів на банківський рахунок або в касу контрагента платника податку, і станом на 1 січня у платника податку була наявна кредиторська заборгованість за такими операціями, при розрахунку об’єкта оподаткування сума коштів, що була перерахована на банківський рахунок або в касу контрагента платника податку після 1 січня 2015 року, зменшує фінансовий результат до оподаткування.

Отже, платник податку на прибуток має право зменшити фінансовий результат до оподаткування на суму поверненої після 01.01.2015 року поворотної фінансової допомоги, яку платник податку отримав до 01.01.2015 року від осіб, які не є платниками податку на прибуток, та включив до складу доходів при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток до цієї дати.

У разі якщо повернення поворотної фінансової допомоги платником не здійснюється і така кредиторська заборгованість списується, то формування різниці, що зменшує фінансовий результат такого платника нормами діючого законодавства не передбачено.

ДПІ у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві