Записник Бухгалтера 1ДФ, Военный сбор, ПДФО Письмо ГФС №6643/В/26-15-13-02-15 от 13.10.2016г. о порядке заполнения 1 ДФ

Письмо ГФС №6643/В/26-15-13-02-15 от 13.10.2016г. о порядке заполнения 1 ДФ

ГУ ГФС в г. Киеве в письме №6643/В/26-15-13-02-15 от 13.10.2016г. напоминают порядок заполнения отчета 1ДФ.

Примечательным моментом в этом письме является заключительная часть  «При цьому, графи «Сума нарахованого доходу» розділу І та «Загальна сума нарахованого доходу» розділу ІІ, а також графи  «Сума виплаченого доходу» розділу І та «Загальна сума виплаченого доходу» розділу ІІ не повинні дорівнювати один одному.»

Таким образом, налоговики подтверждают, что суммы нарахованного дохода в разделах 1 и 2 вовсе не должны быть равны. Т.е. в строке «Військовий збір» указываются только те суммы, которые облагаются военным сбором.

Письмо ГУ ДФС см. ниже

Лист ГУ ДФС у м. Києві від 13.10.2016 №6643/В/26-15-13-02-15

Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві розглянуло Ваш запит від 19.09.2016 (вх. ГУ ДФС у м. Києві від 19.09.2016 №В/544/ФОП-08), про надання роз’яснення щодо деяких питань пов’язаних із порядком заповнення форми 1ДФ, і повідомляє.

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, зареєстрованим Міністерством юстиції України від 30 січня 2015 року за № 111/26556 (далі – Порядок)

Відповідно до розділу III Порядку відображення відомостей у розділі I «Суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суми утриманого з них податку» податкового розрахунку за ф. 1ДФ (далі — розділ I) здійснюється наступним чином:

у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов’язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.

Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування податку на доходи фізичних осіб, суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, — обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, суми податкової соціальної пільги за її наявності та військового збору (у періоді його справляння).

У графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом.

Порядок відображення відомостей у розділі II «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір» податкового розрахунку за ф. 1ДФ (далі — розділ II) визначено п. 3.11 Порядку, а саме:

у рядку «Оподаткування процентів» загальна сума доходу, нарахованого у вигляді процентів, загальна сума нарахованого податку на доходи фізичних осіб та загальна сума перерахованого до бюджету податку на доходи фізичних осіб відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). Відомості про фізичну особу — платника податку, якій нараховані доходи у вигляді процентів, не зазначаються;

у рядку «Оподаткування виграшів (призів) у лотерею» загальна сума нарахованого доходу у вигляді виграшів (призів) у лотерею, загальна сума виплаченого доходу у вигляді виграшів (призів) у лотерею, загальна сума нарахованого податку на доходи фізичних осіб та загальна сума перерахованого до бюджету податку на доходи фізичних осіб відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). Відомості про фізичну особу — платника податку, якій нараховані доходи у вигляді виграшів (призів) у лотерею, не зазначаються;

у рядку «Військовий збір» загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). Відомості про фізичну особу — платника податку, якій нараховані доходи, з яких утримується військовий збір, не зазначаються.

При цьому, графи «Сума нарахованого доходу» розділу та «Загальна сума нарахованого доходу» розділу ІІ, а також графи  «Сума виплаченого доходу» розділу І та «Загальна сума виплаченого доходу» розділу ІІ не повинні дорівнювати один одному.

Заступник начальника                                          В.С. Варгіч