Переведення працівника на 0,5 ставки: як рахувати ЄСВ і страховий стаж

Із 1 січня 2017 року працівника переведено на 0,5 ставки. Як нараховувати ЄСВ і який період потрапить до страхового стажу: весь місяць чи пропорційно нарахованому ЄСВ? Чи впливає на страховий стаж сума донарахованого виходячи з мінзарплати ЄСВ?

ВІДПОВІДЬ: Передусім варто пам’ятати, що переведення на неповний робочий час можливе або на прохання працівника, або за ініціативою роботодавця (ст. 56 КЗпП). Тож, незважаючи на погрози Уряду покарати роботодавців у разі переведення працівників на умови неповного робочого часу, трудове законодавство не містить такої заборони.

Умови переведення на неповний робочий час. Установлення чи скасування неповного робочого часу з ініціативи роботодавця — це зміна істотних умов праці.

Тож якщо неповний робочий час запроваджується з ініціативи роботодавця, то:

  • по-перше, це має бути пов’язано зі зміною організації виробництва та праці;
  • по-друге, про встановлення (або скасування) неповного робочого часу працівника мають повідомити не пізніше ніж за 2 місяці до його введення (ч. 3 ст. 32 КЗпП).

Нагадаємо

ВСУ змінами в організації виробництва та праці називає раціоналізацію робочих місць, уведення нових форм організації праці, у тому числі перехід на бригадну форму організації праці, та, навпаки, упровадження передових методів, технологій тощо (п. 10 постанови Пленуму ВСУ від 06.11.1992 р. № 9).

На цьому наголошує й Мінсоцполітики у роз’ясненні від 12.01.2017 р. Хоча, на думку багатьох фахівців, цей перелік форм організації праці не виключний.

Оплата праці. У разі застосування неповного робочого часу оплату праці провадять пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку (ч. 2 ст. 56 КЗпП).

Як відомо, розмір мінзарплати у 2017 році становить 3200 грн. Але в разі роботи на умовах неповного робочого часу рівень забезпечення мінзарплати обчислюють пропорційно до виконаної норми праці (ч. 5 ст. 31 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР, далі — Закон про оплату праці).

Приклад 1

Працівник у січні 2017 року працював на 0,5 ставки. Посадовий оклад 3500 грн, він відпрацював усі робочі дні (20 р.дн.).

За 20 р.дн. січня 2017 року працівнику нарахували:

3500 грн х 0,5 = 1750 грн.

Згідно з вимогами ст. 31 Закону про оплату праці, йому мають нарахувати зарплату не менш ніж:

3200 грн х 0,5 = 1600 грн.

Тож у цьому випадку доплату до розміру мінзарплати проводити не потрібно.

Приклад 2

Працівник у січні 2017 року працював на 0,7 ставки. Посадовий оклад 3000 грн, він відпрацював усі робочі дні (20 р.дн.).

За 20 р.дн. січня 2017 року працівнику нарахували:

3000 грн х 0,7 = 2100 грн.

Згідно з вимогами ст. 31 Закону про оплату праці, йому мають нарахувати зарплату не менш ніж:

(3200 грн х 0,7) = 2240 грн.

Доплата до розміру мінзарплати становитиме:

2240 грн – 2100 грн = 140 грн.

Якщо ж такий працівник частину місяця хворів або був у відпустці, роблять іще один пропорційний розрахунок, визначаючи мінімальний розмір зарплати пропорційно виконаній нормі праці (відпрацьованому часу).

Приклад 3

Працівник у січні 2017 року працював на 0,7 ставки. Посадовий оклад 3000 грн, він відпрацював 15 робочих днів із 20-ти, решту днів хворів.

За 15 р.дн. січня працівнику нарахували:

(3000 грн х 0,7) : 20 р.дн. х 15 р.дн. = 1575 грн.

Згідно з вимогами ч. 5 ст. 31 Закону про оплату праці, йому мають нарахувати зарплату не менш ніж:

(3200 грн х 0,7) : 20 р.дн. х 15 р.дн. = 1680 грн.

Доплата до мінзарплати становитиме:

1680 грн – 1575 грн = 105 грн.

Єдиний внесок. Для працівників з основним місцем роботи базу нарахування ЄСВ визначають на рівні не меншому розміру мінзарплати (ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI, далі ― Закон № 2464).

Отже, ЄСВ нараховують для працівників, які трудяться неповний робочий час:

  • за основним місцем роботи ― виходячи з розміру мінзарплати (3200 грн), тобто не менш ніж 704 грн за місяць;
  • як зовнішні сумісники — на суму фактично нарахованої зарплати.

Страховий стаж. До страхового стажу зараховують повністю місяці, за які сплачений ЄСВ не менше розміру мінімального страхового внеску (704 грн), а якщо сума ЄСВ нарахована та сплачена в меншому розмірі, то страховий стаж визначають пропорційно (ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV).

Зверніть увагу

Сума донарахованого ЄСВ на суму різниці між мінімальною та фактичною зарплатою не враховується під час обчислення страхового стажу й, відповідно, не впливає на страховий стаж для лікарняних і декретних (див. лист ДФС від 27.10.2015 р. № 22623/6/99-99-17-03-03-15).

Розгляньмо на прикладі, як нарахувати ЄСВ і визначити страховий стаж.

Приклад 4

Скористаймося умовами прикладу 2: працівник у січні 2017 року працював на 0,7 ставки, посадовий оклад 3000 грн, відпрацював усі 20 робочих днів.

Незалежно від того, основне це місце роботи чи сумісництво, згідно з вимогами ст. 31Закону про оплату праці працівнику мають нарахувати зарплату в розмірі не менш ніж:

(3200 грн х 0,7) = 2240 грн.

За 20 р.дн. січня 2017 року працівнику нарахували:

3000 грн х 0,7 = 2100 грн.

Тому в обох випадках (і за основним місцем роботи, і за сумісництвом) доплата до розміру мінзарплати становитиме:

2240 грн – 2100 грн = 140 грн,

а загальна сума зарплати дорівнюватиме: 2100 грн + 140 грн = 2240 грн.

А ось порядок нарахування ЄСВ для працівника з основним місцем роботи й зовнішнього сумісника буде різним.

Для основного працівника потрібно:

  • нарахувати ЄСВ на суму фактичної зарплати (з урахуванням доплати): (2100 грн + 140 грн)  х 22% = 492,80 грн;
  • донарахувати ЄСВ на суму різниці між мінімальною та фактичною зарплатою (включаючи доплату): (3200 грн – 2240 грн) х 22% = 211,20 грн;
  • визначити страховий стаж пропорційно сумі нарахованого на зарплату й сплаченого ЄСВ: 492,80 грн : 704 грн = 0,7 місяця.

Для зовнішнього сумісника потрібно:

  • нарахувати ЄСВ на суму фактичної зарплати з урахуванням доплати: 2240 грн х 22% = 492,80 грн;
  • визначити страховий стаж за даними форми № ОК-7, у якій ураховані суми нарахованого та сплаченого ЄСВ і, відповідно, визначений стаж з урахуванням всіх місць роботи. Довідку за формою № ОК-7 може отримати як роботодавець (за період трудової діяльності на цьому місці роботи), так і застрахована особа (за будь-який період).

Якщо ж, наприклад, працівнику який трудиться на 0,5 ставки, нарахували зарплату за січень 2017 року в сумі 3300 грн і, відповідно, ЄСВ — 726 грн (3300 грн х 22%), то весь місяць потрапить до страхового стажу (адже сума ЄСВ більша, ніж мінімальний страховий внесок).

Таким чином, за основним місцем роботи на виконання вимог ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ для працівників із неповним робочим часом суму ЄСВ потрібно дотягувати до розміру мінімального страхового внеску (704 грн). Але донарахована сума ЄСВ не впливатиме на страховий стаж для лікарняних і декретних. А страховий стаж залежатиме тільки від суми нарахованого на зарплату ЄСВ: якщо вона більша за 704 грн, то весь місяць зараховують до страхового стажу, а якщо менша ― пропорційно.

Світлана ЛІСТРОВА,

бухгалтер-експерт

Джерело: ІнфоБУХ

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.