Записник Бухгалтера Загальні питання Оплата харчування під час відрядження працівника

Оплата харчування під час відрядження працівника

Сума добових витрат визначається наказом про відрядження та іншими первинними документами. Якщо такого наказу немає, добові витрати не виплачуються.

У листі від 01.08.2016 № 17236/10/26-15-13-01-12 податківці повідомили, що за наявності підтвердних документів у оригіналі підприємство відшкодовує в межах граничних сум витрати на харчування, якщо його вартість включена до рахунків на оплату вартості проживання або до проїзних документів, які оплачуються за рахунок добових витрат. Залежно від того, скільки разів на добу харчувався працівник у відрядженні, визначається розмір добових втрат. Зокрема, 80 % (24 грн.) — при одноразовому, 55 % (16,50 грн.) — при дворазовому, 35 % (10,50 грн.) — при триразовому харчуванні.

У випадку, якщо витрати на харчування не враховано до рахунків на оплату вартості проживання, граничні норми добових витрат для відряджень в Україні становлять 30 грн. При цьому, для держслужбовців та інших працівників підприємств, які повністю або частково фінансуються за рахунок бюджетних коштів, розмір добових необмежений. Проте ПДФО оподатковуються добові, розмір яких не більше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження в межах України та не більше 0,75 розміру мінзарплати для відряджень за кордон. Але якщо за рішенням керівника підприємства добові відшкодовані у більшому розмірі, то сума перевищення вважатиметься додатковим благом, до якої потрібно застосувати натуральний коефіцієнт.

Джерело: Гаряча лінія кадровика