Записник Бухгалтера Загальні питання Обов’язок сплачувати податки від продажу іноземної валюти

Обов’язок сплачувати податки від продажу іноземної валюти

Резиденти України перераховують позитивну курсову різницю, що виникла у випадку продажу іноземної валюти, поверненої нерезидентом, до держбюджету, – нагадують фахівці ГУ ДФС у Волинській області.

Зокрема, про це йдеться в листі ДФС України від 10.03.2016 р. №744/10/08-01-12-04-11.

Фахівці ДФС звертають увагу, що ще й досі чинний лист від 25.12.2008 р. №27090/7/22-5017, згідно з яким “Позитивна курсова різниця, що може виникнути, повинна перераховуватись резидентами на код бюджетної класифікації 21081000 “Пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, за невиконання зобов’язань та штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства”.

Окрім того, згідно зі статтею 37 Закону про ЗЕД за порушення цього або пов’язаних з ним законів України до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб’єктів господарської діяльності можуть бути застосовані спеціальні санкції.

У разі відсутності порушень з боку суб’єктів господарювання спеціальні санкції, передбачені статтею 37 Закону  не застосовуються.

Якщо при поверненні іноземної валюти від нерезидента у резидента виникне негативна курсова різниця, вона буде відноситися до результатів господарської діяльності резидента.

Прес-служба ГУ ДФС у Волинській області