Нужно ли ФОП на общей системе налогообложения отображать в книге сумму акцизного сбора при розничной торговле?

Чи відображає ФОП на загальній системі оподаткування в Книзі обліку доходів та витрат суму акцизного збору з реалізованих в роздрібній торгівлі підакцизних товарів?

Суми акцизного податку з реалізованих фізичною особою — підприємцем на загальній системіоподаткування роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включаються до доходу і витрат та не відображаються в Книзі обліку доходів і витрат.

Відповідно до п.п. 14.1.4 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) акцизний податок — це непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених ПКУ як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції).
Підакцизні товари (продукція) – товари за кодами згідно з Українським класифікатором товарівзовнішньоекономічної діяльності, на які ПКУ встановлено ставки акцизного податку (п.п. 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
Відповідно до п. 177.2 ст. 177 ПКУ об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця.
Підпунктом 177.3.1 п. 177.3 ст. 177 ПКУ визначено, що не включаються до доходу фізичної особи — підприємця суми акцизного податку з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівліпідакцизних товарів.
Облік доходів і витрат фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування ведуть у Книзіобліку доходів і витрат (далі – Книга), форма та порядок ведення якої затверджені наказом Міністерства фінансів України 02.10.2015 № 859 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.09.2016 № 821) (далі – Порядок).
Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід (п. 5 Порядку).
Форма Книги не передбачає відображення фізичною особою – підприємцем доходу, який не включається до загального оподатковуваного доходу такої фізичної особи — підприємця.
Таким чином, суми акцизного податку з реалізованих фізичною особою — підприємцем на загальнійсистемі оподаткування роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включаються до його доходу та витрат, тому не відображаються в Книзі.

Джерело: ЗІР, категорія 104.08

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.