Нужно ли подавать отчет ЕСВ если единственный работник находится в декрете?

Чи повинен страхувальник (роботодавець), штатна чисельність якого складається з одного найманого працівника, який знаходиться у відпустці по вагітності та пологам, формувати таблицю 1 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого ЄВ?

Коротка:
     Страхувальник, штатна чисельність якого складається з одного найманого працівника, який знаходиться у відпустці по вагітності та пологам, зобов’язаний формувати таблицю 1 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, з прочерками.
     При цьому показник «Середньооблікова кількість штатних працівників за звітний період, осіб» не заповнюється, а в реквізиті «Облікова кількість штатних працівників» проставляється «1».
Повна:
     Відповідно до п. 1 розд. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі – Порядок № 435), страхувальники, зокрема, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань), у частині подання Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт) за таких осіб зобов’язані формувати та подавати Звіт протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду. Звітним періодом є календарний місяць.
     Звіт подається за формою згідно з таблицею 1 додатка 4 до Порядку № 435.
     В облікову кількість штатних працівників включаються усі наймані працівники, які уклали письмово трудовий договір (контракт) і виконували постійну, тимчасову або сезонну роботу роботу один день і більше, а також власники підприємства, якщо, крім доходу, вони отримували заробітну плату на цьому підприємстві (п. 2.1 розд. 2 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005 № 286 із змінами і доповненнями (далі – Інструкція№ 286).
     При цьому, Звіт формується та подається незалежно від того, чи нараховувався дохід найманим працівникам (застрахованим особам).
     Тобто страхувальник, штатна чисельність якого складається з одного найманого працівника, який знаходиться у відпустці по вагітності та пологам, зобов’язаний формувати таблицю 1 додатка 4 до Порядку № 435 з прочерками.
     При цьому, оскільки згідно з п.п. 3.2.2 п. 3.2 розд. 3 Інструкції № 286 при обчисленні середньооблікової кількості штатних працівників облікового складу враховуються всі категорії працівників облікового складу, зазначені в пп. 2.4, 2.5 розд. 2 Інструкції № 286, крім працівників, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами або у відпустці для догляду за дитиною, включаючи тих, які усиновили новонароджену дитину безпосередньо з пологового будинку, то в таблиці 1 додатка 4 до Порядку № 435 показник «Середньооблікова кількість штатних працівників за звітний період, осіб» не заповнюється, а в реквізиті «Облікова кількість штатних працівників» проставляється «1».

Джерело: ЗІР, категорія 201.06.01