Нужно ли платить налог, если на лицевом счету есть переплата по этому налогу?

Чи необхідно сплачувати до бюджету суму податкового зобов’язання відповідно до поданої звітності або податкового повідомлення — рішення, якщо в інтегрованій картці платника податку за таким видом податку (збору) наявна переплата?

  Джерела сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків визначені ст. 87 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Відповідно до п. 87.1 ст. 87 ПКУ сплату грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснено також:


за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) (абзац четвертий п. 87.1 ст. 87 ПКУ);
за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів (абзац п’ятий п. 87.1 ст. 87 ПКУ);
за рахунок суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість (на підставі відповідної заяви платника) до Державного бюджету України (абзац шостий п. 87.1 ст. 87 ПКУ).

Не можуть бути джерелом погашення податкового боргу, крім погашення податкового боргу з податку на додану вартість, кошти на рахунку платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість (абзац сьомий п. 87.1 ст. 87 ПКУ).

Тобто, якщо станом на дату проведення нарахування грошових зобов’язань у платника обліковуються надміру сплачені суми з відповідного платежу, то такі нараховані грошові зобов’язання в автоматичному режимі погашаються за рахунок наявної переплати.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс