Записник Бухгалтера Загальні питання Нові штрафи за неповідомлення податкових органів нотаріусами про укладення договорів оренди нерухомості

Нові штрафи за неповідомлення податкових органів нотаріусами про укладення договорів оренди нерухомості

Головне управління ДПС  у Сумській області  інформує, Законом України від 16.01.2020 N 466-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві” (далі – Закон 466) змінено  штрафні санкції за  порушення порядку подання інформації контролюючим органам про угоди щодо оренди об’єктів нерухомості. Такий порядок  передбачений у спеціальній ст. 119 ˡ Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Нагадуємо, відповідно до п.п. “б” п.п. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 ПКУ у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку – орендодавця.  За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену статтею 119 ˡ ПКУ.

Так, пунктом 119 ˡ.1 статті 119 ˡ  визначено, що порушення нотаріусом порядку та/або строків подання інформації щодо посвідчення договорів оренди об’єктів нерухомості в разі вчинення такої нотаріальної дії тягне за собою накладення штрафу в розмірі 680 гривень за кожне таке порушення.

Дії, передбачені пунктом 119 ˡ.1 статті 119 ˡ , вчинені суб’єктом, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1360 гривень за кожне таке порушення.

Аналогічні штрафи, за порушення порядку подання зазначеної інформації, застосовуватимуться і до  посередників зі здачі нерухомості в оренду.

 Адже, згідно з п.п. 170.1.6 п. 170.1 ст. 170  ПКУ суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтери), зобов’язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за  встановленою  формою.

За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації рієлтер несе відповідальність, передбачену статтею  119 ˡ ПКУ.

Джерело: Головне управління ДПС у Сумській області