Записник Бухгалтера Загальні питання Налоговая социальная льгота при неполном рабочем дне

Налоговая социальная льгота при неполном рабочем дне

Чи має право на податкову соціальну пільгу фізична особа, яка працює неповний робочий день

ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві повідомляє, що відповідно до пункту 169.1 статті 169 Податкового Кодексу України платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

У 2016 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить – 1930 грн. (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 1378 грн. х 1,4), у 2014, 2015 роках – 1710 грн. (1218 грн. х 1,4).

Тобто, фізична особа, яка працює неповний робочий день, має право на податкову соціальну пільгу за умови якщо розмір її заробітної плати не перевищує граничного розміру для отримання податкової соціальної пільги.

 ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві