Записник Бухгалтера Загальні питання Налоговая накладная на услуги от нерезидента

Налоговая накладная на услуги от нерезидента

ГУ ГФС в Ивано-Франковской области напомнило налогоплательщикам порядок составления налоговых накладных на услуги от нерезидента.

Как мы уже знаем, в случае получения услуг резидентом от нерезидента на таможенной территории Украины, резиденту следует начислить НДС по ставке 20% на базу налогообложения, определенной ст. 190.2 НКУ, и составить налоговую накладную. Такая налоговая накладная в общем порядке регистрируется в Едином реестре налоговых накладных.

В налоговой накладной на получение услуг от нерезидента на территории Украины в  верхнем левом углу необходимо поставить отметку Х и указать тип причины 14 (Складена отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента). В строке «Индивидуальный налоговый номер продавца» указывается условный ИНН «500000000000». А в строке «Поставщик (продавец)» необходимо указать наименование (ФИО) нерезидента и через запятую страну, в которой зарегистрирован продавец (нерезидент). 

Подробнее с текстом разъяснения можно ознакомиться ниже.

Порядок складання податкової накладної отримувачем послуг від нерезидента

Відповідно до вимог пункту 208.2 статті 208 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує податок за основною ставкою податку на базу оподаткування, визначену згідно з пункту 190.2 статті 190 ПКУ. При цьому отримувач послуг – платник податку у порядку, визначеному статті 201 ПКУ, складає податкову накладну із зазначенням суми нарахованого ним податку, яка є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту у встановленому порядку. Така податкова накладна підлягає обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Форму податкової накладної та порядок її заповнення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 (далі – Порядок № 1307).

Згідно з вимогами пункту 12 Порядку № 1307 у разі складання податкової накладної отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України:

у рядку «Індивідуальний податковий номер продавця» відображається умовний ІПН «500000000000»;

у рядку «Постачальник (продавець)» зазначається найменування (П. І. Б.) нерезидента та через кому – країна, в якій зареєстрований продавець (нерезидент);

у рядках, відведених для заповнення даних покупця, отримувач (покупець) зазначає власні дані.

У верхній лівій частині такої податкової накладної робиться відповідна помітка «X» та зазначається тип причини 14 – Складена отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента.

Решта реквізитів заповнюються відповідно до норм Порядку № 1307.

Головне управління ДФС в Івано-Франківській області