Записник Бухгалтера Загальні питання Мораторий на проверки 2017: быть или не быть

Мораторий на проверки 2017: быть или не быть

Вчора у парламенті  був  зареєстрований законопроект № 5465 «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (щодо особливостей проведення перевірок суб’єктів мікропідприємництва та малого підприємництва)»

Актуальність документа його автори обгрунтовують необхідністю зниження адміністративного тиску на  представників малого і середнього бізнесу. Фактично їх пропозиції спрямовані на те, щоб подовжити дію мораторію на перевірки суб’єктів малого підприємництва із обсягом доходів до 20 млн грн., який діяв в Україні протягом 2015–2016 років. Цей крок підтвердив свою ефективність, спростивши адміністрування та зменшивши навантаження на малий бізнес.   Автори законопроекту переконані, що особливий порядок проведення перевірок малого бізнесу має діяти до 2020 року, оскільки двох років  недостатньо, щоб  за нинішніх економічних умов вивести сектор малого підприємництва з кризи. 

Водночас  пропонується встановити певні винятки для того, щоб захист малого бізнесу не призвів до порушень прав споживачів та працівників.

Зокрема, передбачається, що зазначене обмеження не поширюється на позапланові перевірки з питань дотримання норм законодавства, що регулює виробництво, імпорт, оптову або роздрібну торгівлю підакцизними товарами; дотримання норм законодавства щодо наявності ліцензій; своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску; відшкодування податку на додану вартість.

Джерело: Вісник