Записник Бухгалтера ПДВ Можно ли включать в налоговый кредит налоговую накладную, в которой неправильно указана дата?

Можно ли включать в налоговый кредит налоговую накладную, в которой неправильно указана дата?

ГФС в своем письме  № 19854/6/99-99-15-03-02-15 от 13.09.2016г. рассмотрела вопрос касательно того, можно ли включать в налоговый кредит сумму НДС по налоговой накладной, в которой допущена ошибка в дате составления и пришла к выводу, что дата в такой налоговой накладной не дает возможности идентифицировать период осуществления операции продажи товаров/услуг и, соответственно, сумму по такой налоговой накладной включать в налоговый кредит нельзя.

Лист ДФС від 13.09.2016 № 19854/6/99-99-15-03-02-15

Про розгляд звернення

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо можливості включення до складу податкового кредиту суму ПДВ, зазначену у податковій накладній, у якій допущено помилку в даті складання та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Згідно з підпунктом «а» пункту 198.1 статті 198 ПКУ до складу податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення платником податку операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник ПДВ – постачальник (продавець) товарів/послуг зобов’язаний в установлені термінискласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником ПДВ – постачальником (продавцем) товарів/послуг, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до складу податкового кредиту.

Податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем сум ПДВ до складу податкового кредиту.

При цьому слід зазначити, що податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов’язань з ПДВ платника ПДВ – постачальника (продавця) товарів/послуг, визначених відповідно до  пункту 187.1 статті 187 ПКУ (за правилом «першої події), а саме на дату, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню;

відвантаження товарів.

У разі здійснення платником ПДВ – постачальником (продавцем) товарів/послуг операції з постачання товарів/послуг, податкова накладна, складена іншою датою ніж дата виникнення вищевказаних подій за такою операцією, є помилково складеною податковою накладною.

Форму та порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267.

Враховуючи викладене, податкова накладна, складена з помилковою датою, не дає можливості ідентифікувати період здійснення операції з постачання товарів/послуг, а тому платник ПДВ – покупець товарів/послуг не має права на включення до складу податкового кредиту суми ПДВ, зазначеної у такій податковій накладній.

В.о. заступника Голови

М.В. Продан