Можна ли пересылать в международных почтовых отправлениях алкогольные напитки?

Алкогольні напої відносяться до групи 22 «Алкогольні і безалкогольні напої та оцет» Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, затвердженої Законом України від 19 вересня 2013 року № 584 «Про Митний тариф України» (далі – УКТЗЕД). Крім того, згідно з п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями алкогольні напої, пиво, спирт етиловий та інші спиртові дистиляти належать до підакцизних товарів.


Відповідно до частини першої ст. 235 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ) забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених МКУ до ввезенн я(пересилання) у міжнародних поштових відправленнях, а також товарів, що підпадають під визначення 1- 24 груп УКТ ЗЕД, які переміщуються (пересилаються) на адресу громадян, крім продуктів харчування загальною вагою не більше 10 кілограмів в упаковці виробника.
При цьому загальні обмеження щодо ввезення (пересилання) громадянами підакцизних товарів у міжнародних поштових відправленнях встановлені частинами шостою — восьмою ст. 374 МКУ – зазначено, що умови не застосовуються до підакцизних товарів;
заборона щодо пропуску на митну територію України товарів, які класифікуються в 1- 24 групах УКТ ЗЕД (у тому числі – група 22) і ввозяться громадянами, встановлена ст. 378 МКУ. Встановлена заборона не поширюється на алкогольні напої, що ввозяться громадянами в кількостях та у способи, зазначені у частині другій ст. 376 МКУ, тобто, у ручній поклажі та у супроводжуваному багажі. Інших способів ввезення алкогольних напоїв громадянами МКУ не передбачено.
Отже, громадяни не можуть пересилати в міжнародних поштових відправленнях на митну територію України алкогольні напої.

 

По матеріалам: ЗІР, категорія 214.01