Записник Бухгалтера Заробітна плата, охорона праці Минимальная зарплата с 1 декабря 2016г.

Минимальная зарплата с 1 декабря 2016г.

З 1 грудня мінімальна заробітна плата для працездатних осіб становить 1600 гривень, у погодинному розмірі 9,59 гривні. Збільшився до 1600 грн. з 1 грудня і прожитковий мінімум для працездатних осіб. Вказане зростання соціальних стандартів передбачено Законом України від 19.05.2016 №1384-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» і відповідно, позначилось на зростанні відрахувань з доходів та заробітної плати.

Про це нагадала заступник начальника головного управління ДФС у Черкаській області, член обласної Міжвідомчої координаційно – методичної ради з правової освіти населення Тетяна Харьковська.

Вона наголосила, що роботодавці не повинні нараховувати своїм працівникам менше 1600 грн. за просту, некваліфіковану працю, за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт).Тож, якщо розмір окладів встановлений роботодавцем на рівні мінімальної зарплати, слід обов’язково провести підвищення розмірів таких окладів з 1450 грн. до 1600 грн. За недодержання роботодавцями мінімально встановлених розмірів зарплати може бути притягнуто до відповідальності відповідно до ст. 265 КЗпП.

Із зростанням мінімальної заробітної плати збільшились і штрафи за недотримання норм трудового законодавства. Зокрема за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, передбачено застосування органамиДержпраці штрафу у тридцятикратному розмiрі мiнiмальної заробiтної плати,встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працiвника, щодо якого скоєно порушення (з 1 грудня 2016 – 48000 грн.) та адміністративного штрафу. Тож роботодавцям варто пам’ятати про обов’язкове попереднє укладення трудового договору з новоприйнятим працівником, оформленого наказом чи розпорядженням та повідомлення за встановленою формою ДФС до початку допущення працівника до роботи.

Органи ДФС застосовують за результатами перевірок санкції за заниження податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску.

Головне управління ДФС у Черкаській області