Записник Бухгалтера Загальні питання Лист ДФС щодо можливого призначення документальної позапланової перевірки у разі ненадання платником податків відповіді на запит контролюючого органу

Лист ДФС щодо можливого призначення документальної позапланової перевірки у разі ненадання платником податків відповіді на запит контролюючого органу

Лист ДФС від 15.03.2016 № 5614/6/99-99-22-04-02-15

Про розгляд листа

 Державна фіскальна служба України розглянула лист … про надання роз’яснення щодо можливого призначення документальної позапланової перевірки у разі ненадання платником податків відповіді на запит контролюючого органу …. та повідомляє таке.

Пунктом 73.3 статті 73 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) передбачено, що платники податків та інші суб’єкти інформаційних відносин зобов’язані подавати інформацію, визначену у запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту (якщо інше не передбачено цим Кодексом).

Що стосується можливості призначення документальної позапланової перевірки на підставі того, що платник податків не надасть відповіді на запит контролюючого органу, зазначимо таке.

Порядок проведення та обставини, за якими може здійснюватись документальна позапланова перевірка, визначаються Кодексом.

При цьому деякі з них містять норми щодо ненадання платником податків відповіді на письмовий запит контролюючого органу.

Зокрема, відповідно до підпунктів 78.1.1 та 78.1.4 пункту 78.1 статті 78 Кодексу при отриманні контролюючим органом податкової інформації, що свідчить про порушення платником податків валютного та іншого не врегульованого цим Кодексом законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, або виявлення недостовірності даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, та у разі ненадання платником податків пояснень та їх документальних підтверджень протягом 10 робочих днів з дня отримання відповідного запиту контролюючого органу, може бути проведено документальну позапланову перевірку платника податків.

Крім того, відповідно до підпункту 78.1.9 пункту 78.1 статті 78 Кодексу документальну позапланову  перевірку може бути проведено при поданні скарги на платника податку та у разі ненадання ним пояснень та документального підтвердження на запит контролюючого органу, в якому зазначається інформація зі скарги щодо:

ненадання таким платником податків податкової накладної покупцю або про допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування;

ненадання таким платником податків акцизної накладної покупцю або про порушення порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної.

Голова                                                                                                       Р.М. Насіров