Записник Бухгалтера Загальні питання Лист ДФС щодо заповнення дати отримання розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної

Лист ДФС щодо заповнення дати отримання розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної

Лист ДФС від 22.01.2016 № 1196/6/99-95-42-01-16-01

Державна фіскальна служба України розглянула лист … щодо заповнення дати отримання розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, що зазначається отримувачем (покупцем) у графі 7 таблиць 1, 2 та 3 додатка 1 (Д1) до податкової декларації з податку на додану вартість,  і повідомляє таке.

Відповідно до п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування
до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних
(далі – ЄРПН).

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу – платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:

постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;

отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

Згідно з п.п. 9 п. 3 та п.п. 5 п. 4 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 № 966, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.10.2014 за № 1267/26044 (далі – наказ № 966),

подання додатка 1 «Розрахунок коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1)» (далі – додаток 1(Д1)) до податкової декларації з податку на додану вартість (далі – декларація) є обов’язковим при заповненні рядків 8.1 – 8.2.3, 8.4 – 8.4.2, 16.1 – 16.1.6 декларації.

Відповідно до форми додатка 1 (Д1) до декларації, затвердженої наказом № 966, у разі коригування податкових зобов’язань та/або податкового кредиту згідно зі ст. 192 Кодексу у графі 7 таблиць 1, 2, 3 додатка 1 (Д1) до декларації зазначається дата отримання отримувачем (покупцем) розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної.

Отже, якщо передбачається збільшення суми компенсації вартості товарів (послуг) на користь постачальника, то у графі 7 таблиць 1, 2 та 3 додатка 1 (Д1) до декларації зазначається дата отримання покупцем розрахунку коригування, зареєстрованого в ЄРПН.

Згідно з п. 201.10 ст. 201 Кодексу підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до ЄРПН є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

З метою отримання продавцем зареєстрованого в ЄРПН розрахунку коригування, що підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем, такий продавець надсилає в електронному вигляді запит до ЄРПН, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію розрахунку коригування в ЄРПН та розрахунок коригування в електронному вигляді. Такий розрахунок коригування вважається зареєстрованим в ЄРПН та отриманим продавцем. Тобто дата реєстрації розрахунку коригування відповідає даті отримання цього розрахунку продавцем.

Тому, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів (послуг) на користь їх постачальника, то у графі 7 таблиць 1, 2 та 3 додатка 1 (Д1) до декларації зазначається дата отримання розрахунку коригування продавцем.

 

Перший заступник Голови                                                                 С.В. Білан