Ликвидация ФОП — за какой период подается последний отчет

В який термін фізичні особи, щодо яких до ЄДР внесено запис про припинення підприємницької діяльності, подають звітність за останній звітний період?

Відповідно до Закону України від 13 травня 2014 року № 1258-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців за заявницьким принципом», який набрав чинності 08.07.2014, відбулися зміни у порядку припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця.

Зняття з обліку фізичних осіб – підприємців в контролюючих органах здійснюється на підставі надходження від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру.

За результатами опрацювання відомостей державного реєстратора про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця та аналізу карток особових рахунків платників податків до Реєстру самозайнятих осіб вноситься інформація про дату та номер запису про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця та встановлюється обліковий стан «припинено, але не знято з обліку (КОР пусті або не закриті)».

Фізичні особи – підприємці можуть бути зняті з обліку в контролюючому органі у разі встановлення факту відсутності заборгованості перед бюджетом щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють контролюючі органи.

Останнім звітним періодом для платників, що перебували на загальній системі оподаткування та на спрощеній системі оподаткування (перша та друга групи), буде рахуватись базовий звітний (податковий період), що дорівнює календарному року. Для платників, що перебували на спрощеній системі оподаткування (третя група) буде рахуватись базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, в якому було прийнято рішення про припинення.

При цьому, згідно з п.п. 65.10.8 п. 65.10 ст. 65 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі — ПКУ) державна реєстрація припинення підприємницької діяльності або внесення до Державного реєстру запису про припинення такої діяльності фізичною особою не припиняє її зобов’язань, що виникли під час провадження підприємницької діяльності, та не знімає строків, порядків виконання таких зобов’язань та застосування санкцій за їх невиконання.

Отже, фізичні особи, щодо яких починаючи з 08.07.2014 до Єдиного державного реєстру внесено запис про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, подають податкові декларації за останній звітний період у строки, визначені п. 49.18 ст. 49 ПКУ, в залежності від обраної ними системи оподаткування в період підприємницької діяльності, а саме:

платники, що перебували на загальній системі оподаткування – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного податкового року;

платники, що перебували на спрощеній системі оподаткування (перша та друга групи) – протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового року);

платники, що перебували на спрощеній системі оподаткування (третя група)– протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

При цьому якщо зазначені фізичні особи були платниками інших податків і зборів, то останнім звітним (податковим) періодом для подання звітності з відповідного податку (збору) буде звітний (податковий) період, встановлений ПКУ для такого податку (збору), в якому було прийнято рішення про припинення. Подання податкової звітності з відповідного податку (збору) за останній звітний (податковий) період здійснюється у строки, визначені п. 49.18 ст. 49 ПКУ, виходячи з базового звітного (податкового) періоду, встановленого для такого податку (збору).

Джерело: ГУ ДФС у Івано-Франківській області

Читайте также:

Ликвидация/регистрация СПД, г. Одесса. Отчетность, налоги.