Записник Бухгалтера Заробітна плата, охорона праці Куда ФЛП должен платить налоги за наемных работников

Куда ФЛП должен платить налоги за наемных работников

Зачастую физические лица-предприниматели сталкиваются с такой ситуацией, когда они зарегистрированы в одном районе/городе, а  торговые точки расположены в разных, совершенно других районах/городах. И тогда при начислении налогов по зарплате таким наемным работникам стает вопрос – а куда же платить НДФЛ, военный сбор, ЕСВ?

Ответ прост: налоги платятся по месту регистрации ФЛП.

Ниже можно ознакомиться с разъяснением ГФС, ЗІР, категория 104.07.

До якого бюджету необхідно ФОП на загальній системі оподаткування перераховувати ПДФО, з виплачених найманим працівникам доходів, якщо вона має кілька підрозділів?
До відповідного бюджету за місцем реєстрації фізичної особи – підприємця у контролюючих органах.

Згідно з п.п.14.1.180 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб – юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента – юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений р. IV ПКУ, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючому органу та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому ст. 18 та р. IV ПКУ.
Відповідно до п.177.7 ст.177 ПКУ фізична особа – підприємець вважається податковим агентом працівника – фізичної особи, яка перебуває з нею у трудових, цивільно-правових відносинах, або будь-якої іншої фізичної особи щодо будь-яких оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) на користь такої особи.
Відповідно до пп. «а» пп. 168.4.5 п. 168.4 ст. 168 ПКУ фізична особа, відповідальна згідно з вимогами цього розділу за нарахування та утримання податку, сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету, у разі коли така фізична особа є податковим агентом, – за місцем реєстрації у контролюючих органах.

ЗІР, категорія 104.07