Записник Бухгалтера Загальні питання Кошти за навчання найманих працівників не є базою для нарахування й утримання ЄСВ

Кошти за навчання найманих працівників не є базою для нарахування й утримання ЄСВ

Кошти, сплачені роботодавцем за навчання найманих працівників, наприклад, на курсах водіїв і курсах із вивчення іноземних мов, не відносяться до фонду оплати праці й не є базою для нарахування, утримання ЄВ,- інформують в ГУ ДФС у Волинській області.

У підкатегорії 303.01 «ЗІР» зроблено акцент на Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок, затвердженому постановою КМУ від 22.12.2010 р. № 1170 (далі — Перелік № 1170). Відповідно до нього, не обкладають ЄСВ:

– витрати на підготовку й перепідготовку кадрів (окрім суми зарплати, що зберігається за основним місцем роботи працівників, за час їх навчання з відривом від виробництва в системі підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів), а саме витрати на оплату навчання працівників у вищих навчальних закладах та установах підвищення кваліфікації, професійної підготовки й перепідготовки кадрів (п. 9 р. II Перелік № 1170);

– витрати на платне навчання працівників і членів їх сімей, не пов’язане з виробничою необхідністю, згідно з договором між підприємством і навчальним закладом (п. 11 р. II Перелік № 1170).

Прес-служба ГУ ДФС у Волинській області