Записник Бухгалтера Акциз, земельний податок, вода Заповнюємо заяву про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального з позначкою «Зміни»

Заповнюємо заяву про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального з позначкою «Зміни»

Як заповнюється заява про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального з позначкою «Зміни», у т. ч. якщо інформація про пункти реалізації змінюється одночасно за різними кодами ознаки, роз’яснили у податківці

Згідно з п. 6 розд. ІІ Порядку електронного адміністрування реалізації пального, затвердженого постановою КМУ від 24.02.2016 р. № 113, реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального (далі – Заява), форма якої затверджена наказом Мінфіну від 25.02.2016 р. № 218.

Заява складається та подається до контролюючого органу за основним місцем обліку особи як платника податків засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису відповідальних осіб.

Якщо у суб’єкта господарювання відбулись зміни у даних про пункти реалізації пального такий суб’єкт подає Заяву з позначкою «Зміни».

При поданні Заяви з позначкою «Зміни» у пункті 5 «Відомості про пункти (склади, комплекси, станції, інші об’єкти) реалізації пального» Заяви надається інформація про нові пункти та пункти, щодо яких відбувалась хоча б одна із зазначених змін.

У разі зміни коду пункту інформація надається двома рядками: із попереднім кодом — про припинення реалізації пального, з новим кодом – первинне надання.

У графі 10 «Код ознаки надання інформації» пункту 5 «Відомості про пункти (склади, комплекси, станції, інші об’єкти) реалізації пального» Заяви вноситься числове значення ознаки надання інформації відповідно до Правил заповнення ознаки надання інформації, що передбачене формою Заяви, а саме:

  • 1 – Первинне надання інформації про пункт;
  • 2 – Зміна найменування пункту;
  • 3 – Зміна ознаки делегування права виписки акцизних накладних;
  • 4 – Зміна місцезнаходження пункту;
  • 5 – Зміна типу об’єкта оподаткування;
  • 6 – Припинення реалізації пального через пункт.

У разі якщо зміни відбуваються одночасно за різними кодами ознаки інформація надається кількома рядками (у розрізі кодів ознаки надання інформації) або двома рядками: з зазначенням ознаки надання «6» у рядку з помилковими даними та ознакою надання «1» у рядку із зазначенням нових даних.

Зміни в реєстрі платників щодо інших даних платника податку вносяться на основі даних з Єдиного банку даних про платників податків – юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб, отриманих у результаті взаємодії цих інформаційних систем, а також з використанням відомостей із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, отриманих відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 р. № 755-IV.

ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві