Записник Бухгалтера Акциз, земельний податок, вода ДФС розповіла про основні зміни, яких зазнала декларація акцизного податку

ДФС розповіла про основні зміни, яких зазнала декларація акцизного податку

ДФСУ в листі від 09.12.2016 р. № 39423/7/99-99-15-03-03-17 розповіла про основні зміни, яких зазнала форма декларації акцизного податку (далі — Декларація) із набранням чинності наказом Мінфіну від 26.09.2016 р. № 841.

Як зазначає ДФСУ, основними нововведеннями є те, що Декларацію доповнено новими додатками:

  • «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального відповідно до підпункту 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 Кодексу» (додаток 11) (далі — Розрахунок);
  • «Заява про порушення особою, яка реалізує пальне, порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної/розрахунку коригування» (додаток 9, у зв’язку із чим додаток 9 попередньої редакції став додатком 10 нової форми).

Формою Розрахунку передбачено зазначення залишків пального на початок звітного періоду шляхом перенесення його значення з попередньої звітності. У разі подання звітності вперше із застосуванням форми Розрахунку обсяг залишків пального на початок звітного періоду за відповідним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (гр. 3 додатка 11 до Декларації) зазначається за даними СЕАРП.

Додаток 11 обов’язково заповнюється всіма платниками (юридичними та фізичними особами) акцизного податку з реалізації пального (у т. ч. виробниками) незалежно від того, чи був у звітному періоді об’єкт оподаткування. Сума податкового зобов’язання, визначена в додатку 11 (гр. 20), переноситься до рядка В2, яким доповнено розділ В «Податкові зобов’язання з реалізації пального» Декларації.

Додаток 9 заповнюється особою, яка отримує пальне, і подається разом із Декларацією та копіями документів, передбачених п. 231.10 ПКУ, до контролюючого органу за місцем обліку платника податків у строки, передбачені для подання податкової декларації.

У зв’язку з доповненням ПКУ нормою щодо зменшення сум акцизного податку до сплати на суму податку з використаної при виробництві пального підакцизної сировини додаток 1 до Декларації доповнено новою графою 17 «Сума акцизного податку, сплаченого із підакцизної сировини, яка використана при виробництві пального, згідно з пунктом 217.6 статті 217 Кодексу (грн.)». Сума акцизного податку із цієї графи переноситься до рядка В 11.2, яким доповнено розділ В Декларації, і враховується при коригуванні податкового зобов’язання з акцизного податку. Своєю чергою, для кожного випадку виготовлення пального з використанням підакцизної сировини подається окремий розрахунок згідно з додатком 1 до Декларації.

Додаток 6 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» викладено в новій редакції, відповідно до якої бланк додатка 6 розділено на 2 розділи:

  • розділ І заповнюється суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі — платниками акцизного податку при здійсненні роздрібної торгівлі пивом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, тютюном і промисловими замінниками тютюну;
  • розділ ІІ заповнюється суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі — платниками акцизного податку при здійсненні роздрібної торгівлі пальним.

Додаток 6 заповнюється окремо для кожного місця здійснення реалізації підакцизних товарів з обов’язковим зазначенням відповідного коду органу місцевого самоврядування за КОАТУУ.

До решти додатків унесені лише деякі зміни й уточнення.

Джерело: Інтерактивна Бухгалтерія