Записник Бухгалтера Загальні питання Донарахування працівникам зарплати за попередні роки: відображаємо в звіті з ЄСВ

Донарахування працівникам зарплати за попередні роки: відображаємо в звіті з ЄСВ

ДФС розглянула питання щодо відображення в звіті з ЄСВ (додаток 4) донарахування працівникам зарплати за роботу в надурочий час за період 2010-2014 років

ДФС у Вінницькій області у листі від 04.01.2016 р. №1/10/02-32-17-02-09 нагадує, що таблиця 1 додатка 4 Звіту з ЄСВ  формується із даних таблиці 6, яка призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці. Такі відомості формуються з урахуванням кодів категорій застрахованих осіб.
Графа 10 «Код типу нарахувань» таблиці 6 заповнюється страхувальником лише у випадках, передбачених переліком кодів типу нарахувань 1 – 13.
Коди типу нарахувань 2 – 9 зазначаються лише у випадках донарахування або зменшення суми єдиного та страхового внесків застрахованій особі.

Якщо донараховують ЄСВ на суму заробітної плати (доходу), нарахованої в попередніх звітних періодах, застосовують код типу нарахувань 2 – сума заробітної плати (доходу), нарахована у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на яку страхувальником самостійно донараховано суму ЄВ.

Якщо донараховують суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 01 січня 2011 року, на суму заробітної плати (доходу), нарахованої застрахованій особі в попередніх звітних періодах, застосовують коди типу нарахувань 6 – 9.

Тобто, в таблиці 1 додатка 4 рядок 6 «Донараховано та/або доутримано єдиний внесок у зв’язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх звітних періодах (р. 6.1 + р. 6.2 + р. 6.3)» формуються шляхом нарахування сум ЄСВ на суми виплат нарахованої зарплати/доходу у межах максимальної величини, що вказані в таблиці 6 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого ЄВ з урахуванням кодів типу нарахувань.

При цьому у разі зміни класу професійного ризику виробництва страхувальник після самостійного перерахунку відображає донараховану або зменшену суму ЄВ в рядках 6.2 «Донараховано єдиний внесок за попередні звітні періоди внаслідок збільшення класу професійного ризику виробництва» або 7.2 «Зменшено суму єдиного внеску за попередні звітні періоди внаслідок зменшення класу професійного ризику виробництва» таблиці 1 додатка 4 Звіту з ЄСВ.

У рядку «Зміст помилки» вказується період, в якому виявлено помилку, та сума і вид виплати, на яку не нараховано та/або зайво нараховано ЄСВ. За наявності декількох помилок описується кожна з них.

Джерело: Дебет-Кредит