Записник Бухгалтера Загальні питання Для роздрібної торгівлі алкогольними напоями підприємцям Одещини необхідно отримати ліцензію

Для роздрібної торгівлі алкогольними напоями підприємцям Одещини необхідно отримати ліцензію

Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Подати документи та отримати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (далі – ліцензія) підприємці можуть в Центрах обслуговування платників за місцем проведення торгівельної діяльності та до управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів  ГУ ДФС в Одеській області за адресою: Старобазарний сквер, 3, м.Одеса, 65011.

Ліцензія видається за заявою суб’єкта господарювання.

У заяві має бути зазначено вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір одержати ліцензію (роздрібна торгівля алкогольними напоями).

У заяві додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.

Крім того, разом із заявою необхідно подати копію платіжного доручення про сплату за ліцензію з відміткою банку.

Вартість ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), на рік становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі, та 500 гривень – на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст.

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю сидром та пері (без додання спирту) на рік становить 780 гривень на кожне місце торгівлі незалежно від його територіального розташування.

Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів з дня одержання документів. У рішенні про відмову у видачі ліцензії повинна бути вказана підстава для відмови.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, які здійснюють та планують провадити підприємницьку діяльність в період курортного сезону, на необхідність дотримання норм чинного законодавства у сфері реалізації алкогольних напоїв.

 

Прес-служба Головного управління ДФС в Одеській області