Записник Бухгалтера Загальні питання Державна реєстрація об’єднання співвласників багатоквартирного будинку

Державна реєстрація об’єднання співвласників багатоквартирного будинку

Законом України від 29.11.2001 року №2866-III “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” (далі – Закон про ОСББ) визначено, що об’єднання є юридичною особою, яка створюється відповідно до закону, має печатку із своїм найменуванням та інші необхідні реквізити, а також розрахункові рахунки в установах банку.

Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, регулюються Законом України від 15.05.2003 року №755-IV “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань” в редакції Закону України від 26.11.2015 року №835-VIII (далі – Закон про реєстрацію).

Державна реєстрація об’єднання (асоціації) проводиться у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб. Об’єднання (асоціація) вважається утвореним з дня його державної реєстрації (ст.6 Закону про ОСББ).

Перелік документів, що подаються заявником для державної реєстрації створення юридичної особи (у тому числі в результаті виділу, злиття, перетворення, поділу), визначено ст.17 Закону про реєстрацію.

Документи для державної реєстрації можуть подаватися у паперовій або електронній формі.

В день проведення реєстраційної дії технічний адміністратор Єдиного державного реєстру забезпечує передачу відомостей про проведення такої реєстраційної дії до інформаційних систем центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері статистики, єдину державну податкову політику та державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відомості з Єдиного державного реєстру про державну реєстрацію створення юридичної особи є підставою для взяття їх на облік в органах державної статистики, державної фіскальної служби та/або вчинення інших дій відповідно до законодавства (ст.13 Закону про реєстрацію).

Прес-служба Головного управління ДФС в Одеській області