Записник Бухгалтера Загальні питання Декларування від’ємного значення ПДВ

Декларування від’ємного значення ПДВ

У разі відсутності у платника ПДВ на дату подання ним податкової звітності з ПДВ податкового боргу з цього податку, такий платник має право задекларувати суму від’ємного значення ПДВ, сформовану за результатами такої податкової звітності, до бюджетного відшкодування в рахунок сплати грошових зобов’язань такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України.

Подання Додатку 4 є обов’язковим при заповненні рядка 20.2 декларації з ПДВ, нагадують податківці та роз’яснюють порядок його заповнення.

В додатку 4 відображається сума бюджетного відшкодування, визначена у декларації за звітний (податковий) період (рядок 20.2 декларації) з ПДВ відповідно до ст. 200 Податкового кодексу України, та відображається окремо:

– у сумі (словами та цифрами), що перераховується на рахунок банку платника із зазначенням номеру рахунка (рядок 20.2.1 декларації);

– у сумі (словами та цифрами), що враховується в рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету, із зазначенням коду бюджетної класифікації та рахунку платежу (рядок 20.2.2 декларації).

Таким чином, платник зазначає в графі код бюджетної класифікації код виду платежу, на який платником заявлено перерахування суми ПДВ, відображеної в р. 20.2.2 декларації.

ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві