Записник Бухгалтера Загальні питання Декларация по акцизному налогу подаются ежемесячно, независимо от наличия объекта налогообложения

Декларация по акцизному налогу подаются ежемесячно, независимо от наличия объекта налогообложения

Реалізатори пального мають звітувати з акцизу щомісяця, незалежно від наявності об’єкта оподаткування

ДФСУ в листі від 09.06.2016 р. № 12691/6/99-99-12-03-03-15 нагадала: відповідно до п. 49.21 ПКУ, платники, визначені пп. 212.1.15 ПКУ (тобто особи, котрі реалізують пальне), а також платники, які мають діючі (у т.ч. призупинені) ліцензії на право провадження діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожен установлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді, чи ні.

Отже, до набрання чинності новою формою декларації платники акцизного податку, визначені пп. 212.1.15 ПКУ, незалежно від того, чи провадили вони господарську діяльність у звітному періоді, повинні подати податкові декларації з акцизного податку за чинною формою декларації, затвердженою наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. № 14, до контролюючого органу за основним місцем обліку.

За відсутності об’єкта обкладення акцизним податком декларація подається такими платниками шляхом заповнення титульного аркуша до декларації (без заповнення р. 05), заповнення рядків 15 та 16 додатка 1 до декларації з нулями та перенесення їх до розділу В самої декларації (графа В 1).

У разі виникнення об’єкта оподаткування, тобто наявності операцій із реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, визначені пп. 213.1.12 ПКУ, платники податку з реалізації пального повинні задекларувати ці зобов’язання шляхом заповнення додатка 1 до декларації та перенесення суми податкового зобов’язання до розділу В самої декларації (графа В 1).

Джерело: Інтерактивна Бухгалтерія