Записник Бухгалтера Загальні питання В 2016 году ЕСВ для физических лиц-предпринимателей составляет 22%

В 2016 году ЕСВ для физических лиц-предпринимателей составляет 22%

Как напоминает нам ГУ ГФС в г. Киеве, с 1 января 2016 года минимальный страховой взнос для физических лиц- предпринимателей рассчитывается по ставке 22%. При этом важно помнить, что сумма единого взноса не может быть меньше размера минимального страхового взноса. С 01 января 2016 года минимальный страховой взнос- 303,16 грн (1378,00 х 22%).

Физические лица – предприниматели на общей системе налогообложения по прежнему платят ЕСВ только за месяц, когда был получен доход. Для них сумма единого взноса также не может быть меньше размера минимального страхового взноса.

Информацию с сайта ГУ ГФС в г. Киеве смотрите ниже.

“ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві інформує платників, що згідно Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесені зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» стосовно ставки єдиного внеску.

З 1 січня 2016 року мінімальний страховий внесок для фізичних осіб – підприємців розраховується за ставкою 22  відсотки бази нарахування:

– фізичні особи – підприємці на єдиному податку, єдиний внесок нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску;

– фізичні особи – підприємці, які обрали загальну систему оподаткування, сума єдиного внеску також не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому  отримано дохід (прибуток).

Мінімальний страховий внесок визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата ( дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

З 1 січня 2016 року мінімальний страховий внесок для фізичних осіб –  підприємців розраховується за ставкою 22% з мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2016 року : 1378 грн. х 22% = 303,16 грн.

ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві”