Записник Бухгалтера Заробітна плата, охорона праці Відпустка без збереження заробітної плати на період продовження карантину

Відпустка без збереження заробітної плати на період продовження карантину

Послаблення не дорівнює скасуванню

Чи має право працівник продовжити або оформити відпустку без збереження заробітної плати на період продовження карантину, тобто до 22 червня 2020 року?

Так, має. Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» від 20 травня 2020 року № 392 запроваджено низку заходів, спрямованих на послаблення карантинних обмежень, але не скасовано карантинні заходи загалом.

Так, відповідно до пункту 1 зазначеної постанови: «Установити з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі — COVID-19), з 22 травня 2020 р. до 22 червня 2020 р. на території Автономної Республіки Крим, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, м. Києва, м. Севастополя (далі — регіони) із урахуванням епідемічної ситуації в регіоні карантин, продовживши на всій території України дію карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Таким чином, карантин на території України триває. 

Щодо забезпечення прав працівників це означає, що працівник має право продовжити або оформити відпустки без збереження заробітної плати на період встановлення карантину, тобто до 22 червня 2020 року. І відповідно до частини 3 статті 26 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР вона не буде враховуватися в загальну тривалість відпустки.

Джерело: Управління Держпраці у Вінницькій області