Записник Бухгалтера Акциз, земельний податок, вода Відносно правомірності торгівлі алкоголем через інтернет-магазин

Відносно правомірності торгівлі алкоголем через інтернет-магазин

У наш час торгівля через мережу інтернет набрала не аби яких обертів. Поговоримо сьогодні про правомірнісь такої торгівлі деякими видами товарів, а саме, алкогольної продукції.

На законодавчому рівні роздрібна торгівля алкогольними напоями здійснюється відповідно до Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 30.07.1996 року N 854.

Зазначеними правилами передбачено, що суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити стан приміщень для роздрібної торгівлі алкогольними напоями згідно із санітарно-технічними, санітарно-гігієнічними, технологічними, протипожежними та іншими нормами, а також можливістю використання касового апарата під час здійснення розрахунків за продані товари відповідно до законодавства. Також необхідне торгове приміщення площею не менше, ніж 20 кв. м.

Отже, оскільки для торгівлі алкогольними напоями обов’язковою умовою є наявність відповідних торговельних та складських приміщень для здійснення реалізації цих виробів, а також зареєстрований та введений в експлуатацію реєстратор розрахункових операцій, суб’єкт господарювання не має права торгувати ними через Інтернет-магазин.

Джерело: Парус Інтернет-Консультант