Включаются ли в расходы ФЛП на общей системе суммы акцизного сбора?

Чи відображає ФОП на загальній системі оподаткування в Книзі обліку доходів та витрат суму акцизного збору?

   Сума акцизного збору, у разі її включення до вартості проданих товарів, зазначається фізичною особою — підприємцем на загальній системі оподаткування у графі 2 «Сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності» Книги обліку доходів і витрат, однак не відображається в графах 5-8 «Витрати, пов’язані із господарською діяльністю».

Відповідно до п.п.14.1.4 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) зазначено, що акцизний податок — це непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених ПКУ як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції).
Відповідно до п. 177.2 ст. 177 ПКУ об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця.
Перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, визначено пунктом 177.4 ст. 177 ПКУ. Однак, вказаний перелік не містить акцизного збору, включеного до вартості товару та сплаченого під час його придбання.
Облік доходів і витрат фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування ведуть у Книзі обліку доходів і витрат (далі – Книга), форма та порядок ведення якої затверджені наказом Міндоходів від 16.09.2013 № 481 (далі – Порядок).
Фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування у графі 2 «Сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності» Книги відображає суму доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема, кошти, що надійшли на поточний рахунок, касу платника податків та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 6 Порядку).
Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід (п. 5 Порядку).
Враховуючи викладене вище, сума акцизного збору, у разі її включення до вартості проданих товарів, зазначається фізичною особою — підприємцем на загальній системі оподаткування у графі 2 «Сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності» Книги, однак не відображається в графах 5-8 «Витрати, пов’язані із господарською діяльністю».

ЗІР, категорія 104.08

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.