Записник Бухгалтера Загальні питання Виправляємо графу 2 розрахунку коригування

Виправляємо графу 2 розрахунку коригування

Згідно з п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, складається розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування).

Відповідно до п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307, при формуванні розрахунку коригування з метою виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, у розрахунку коригування зазначаються виправлені дані.

При цьому відповідно до затвердженої форми розрахунку коригування у графі 2 розрахунку зазначається причина коригування.

Враховуючи зазначене, у графі 2 розрахунку коригування, який складається для виправлення помилки в індивідуальному податковому номері покупця, допущеної у податковій накладній, зазначається причина коригування, наприклад «Виправлення помилки в індивідуальному податковому номері покупця».

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області