Безвозвратная финансовая помощь ФЛП

Чи включається до доходу фізичної особи-підприємця – платника єдиного податку ІІІ групи отримана безповоротна благодійна допомога, яка надавалася на розвиток такої підприємницької діяльності?

Відповідно до п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доходом фізичної особи – підприємця — платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Згідно із п. 292.3 ст. 292 ПКУ до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг). Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.

При цьому, п. 292.11 ст. 292 ПКУ передбачено, що до складу доходу, визначеного пп. 1 п. 292.1 ст. 292 ПКУ, не включаються, зокрема, суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів.

Отже, сума отриманої безповоротної благодійної допомоги, яка надавалася фізичній особі-підприємцю – платника єдиного податку ІІІ групи на розвиток такої підприємницької діяльності, включається до доходу такого платника.

Джерело: ГУ ДФС у Закарпатській області

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.