Акциз в 2016 году

У зв’язку з впровадженням системи електронного адміністрування реалізації палива у ст. 14 ПК України внесли зміну до визначення термінів «акцизний склад», «розпорядник акцизного складу», «реалізація палива для цілей розділу VI цього Кодексу» та доповнили її новими термінами:

• виробництво підакцизних товарів (продукції);

• єдиного реєстру акцизних накладних;

• паливо.

Розширено права контролюючих органів, передбачені ст. 20 ПК України, вони будуть мати право одержувати безоплатно необхідні відомості для ведення Єдиного реєстру акцизних накладних.

Запроваджено відповідальність за порушення порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних в Єдиному реєстрі.

Порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/ розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиномк реєстрі, встановлених ст. 231 розд. VI ПК України, ? тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі (п. 1202.1 ст. 1202 гол. 11 розд. II ПК України)

• 2 % від суми акцизного податку з відповідних обсягів палива, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунків коригування, — у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

• 10 % від суми акцизного податку з відповідних обсягів палива, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунків коригування, — у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

• 20 % від суми акцизного податку з відповідних обсягів палива, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунків коригування, — у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

• 30 % від суми акцизного податку з відповідних обсягів палива, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунків коригування, — у разі порушення строку реєстрації від 61 до 90 календарних днів;

• 40 % від суми акцизного податку з відповідних обсягів палива, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунків коригування, — у разі порушення строку реєстрації на 91 і більше календарних дні.

Відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі/розрахунків коригування протягом більш ніж 120 календарних днів, наступних за датою, на яку платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 % від суми акцизного податку з відповідних обсягів палива, на які платник податків зобов’язаний скласти таку акцизну накладну/розрахунок коригування (п. 1202.2 ст. 1202 гол. 11 розд. II ПК України).

Сума акцизного податку для цілей підпунктів 1202.1 і 1202.2 ст. ст. 1202ПК України визначається за ставкою, встановленою на дату реалізації палива, і курсом НБУ, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація палива (п. 1202.3 ст. 1202ПК України).

Запровадження акцизних накладних при реалізації палива, Єдиного реєстру та електронного адміністрування реалізації палива буде введено з 1 березня 2016 року (абзац 4 п. 1 підрозд. II Закону № 909).

Більш детально ознайомитись можна у журналі «Консультант бухгалтера» № 1/2016

Закон України від 24.12.2015 р. № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень до 2016 року»

По матеріалам: Консульт