Записник Бухгалтера Акциз, земельний податок, вода Акцизные накладные на горючее, использованное для собственных нужд

Акцизные накладные на горючее, использованное для собственных нужд

Платники акцизного податку, які використовують пальне для власних потреб, повинні складати та реєструвати акцизні накладні в ЄРАН

У разі якщо суб’єкт господарювання зареєструвався як платник акцизного податку з реалізації пального, такий суб’єкт зобов’язаний складати акцизні накладні на обсяги пального, використаного для власних потреб, і реєструвати їх у Єдиному реєстрі акцизних накладних (ЄРАН).

Особливості складання акцизної накладної під час використання пального для власного споживання визначено формою акцизної накладної та Порядком заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, затвердженими наказом МФУ від 25.02.16 № 218.

Зокрема у верхній лівій частині акцизної накладної, яка не надається отримувачу пального, зазначається тип причини 3 (пальне відвантажено з метою власного споживання).

В акцизній накладній, надання якої отримувачу пального не передбачено (у т.ч. при відвантаженні пального з метою власного споживання), у рядку «Особа – отримувач пального» зазначається «Неплатник», а до рядка «юридична особа – код за ЄДРПОУ отримувача пального; для фізичної особи – прізвище, ім’я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта» уноситься умовний код «1000000000».

Зазначена норма роз’яснена листом ДФС України від 02.02.2017 р. № 2324/7/99-99-12-03-03-17.

Джерело: Головне управління ДФС у Запорізькій області